Biała Marianna

Trochę historii…

Ciekawe nazewnictwo tego kamienia nie jest przydatkowe. Jego wdzięczne brzmienie wzięło swą genezę od księżnej Marianny Orańskiej jednej z najbardziej niekonwencjonalnych kobiet – właścicielek włości na terenach XIX wiecznej Europy. Pozostawiła po sobie bogatą spuściznę gospodarczo – kulturową min. Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim jak i kamieniołomy marmuru znajdujące się nieopodal Stronia Śląskiego. Właśnie tam jak i na terenie masywu Śnieżnika znajdziemy pokłady białego i zielonego marmuru, które cieszą oko swym nietuzinkowym pięknem i stylem. Jako nieliczne z polskich marmurów a na pewno najsłynniejsze, stały się naszym rodzimym dobrem luksusowym docenianym na salonach Europy i Świata. Forma przetworzenia oprócz najcenniejszych bloków marmurowych obejmuje również wiele rodzajów, frakcji grysów i kamienia łamanego.

Najważniejsze cechy. Produkty powstałe na skutek przetwarzania wspomnianych marmurów cechuje wiele właściwości, które możemy znaleźć tylko w tego typu pokładach skalnych.

Trwałość i wytrzymałość to podstawowe cechy Białej Marianny. Jest skałą metamorficzną, czyli jedną z trzech podstawowych skał budujących naszą skorupę ziemską. Powstała poprzez procesy przeobrażenia ze skał magmowych lub osadowych.  Skała jest twarda, odporna na czynniki zewnętrzne czy zmienne warunki atmosferyczne. Doskonale poradzi sobie w miejscu nasłonecznionym, nastawionym na działanie wody czy wiatru.

Niepowtarzalne walory kolorystyczne to cecha, którą nie trzeba zbyt długo wyjaśniać nikomu kto chodź raz w życiu miał okazje na żywo oglądać ten kamień. Przepiękne barwy od bieli poprzez odcienie żółci po beże i palety zieleni przeplatają się z asymetrycznymi liniami kalcytu. Wysoki stopień przekrystalizowania tworzy mieniące struktury. Kamień swym szykiem i elegancją sprawia, że gdziekolwiek znajdzie zastosowanie wnosi do krajobrazu lub wnętrza szlachetny i nietuzinkowy smak. Doskonale rozjaśni każdą przestrzeń. Komponuje się z zielenią ogrodu bądź drewnianymi elementami we wnętrzach naszych budynków. W szybki sposób przeprowadzi gruntowną metamorfozę naszego otoczenia.

Obojętność dla roślinności i materiałów sprawia, że jest bardzo pożądanym kruszywem na rynku dekoracyjnym. Pochodzenie skały warunkuje brak wchodzenia w reakcje biologiczne jak i chemiczne z otaczaniem. Kamień pomaga w utrzymaniu optymalnej wilgotności jak i blokuje rozwój chwastów.

Wszechstronność zastosowania daje możliwości użycia zarówno we wnętrzach jak i architekturze krajobrazu. Zobaczymy go w formie blatu kuchennego, posadzki czy element wykończenia schodów i okien. Stosowany jest przy wyrobie galanterii i dekoracji. Jego piękno docenimy również w naszych ogrodach, gdzie króluje jako kruszywo ozdobne na ścieżkach, alejkach czy wypełnieniach szczelin chodnikowych. Użyjemy go jako wypełnienie donic, gabionów, tarasów czy oczek wodnych.

Zapraszamy do kontaktu!

Zamówienia i doradztwo

tel: 662 978 978

WWW.SIMNAT.PL

Oferta promocyjna:

BIAŁA MARIANNA  8-16 MM