Mobilne zespoły Simnat

Ekonomia i Ekologia

Zespoły krusząco-przesiewające zagościły na stałe w portfolio SIMNAT TEAM. Gdy sięgniemy pamięcią, początki były trudne, wymagające od nas olbrzymiej kreatywności i ciągłego doskonalenia umiejętności technicznych, związanych z procesem kruszenia i przesiewania. Sprawienie by blisko 48 tonowa kruszarka Terex Pegson stała się mobilnym urządzeniem kruszącym było wyzwaniem, z którego dziś jesteśmy najbardziej dumni. Wraz ze swoim niezawodnym towarzyszem – przesiewaczem PowerScreen’em przemierzali tereny Wielkopolski krusząc i siejąc gruz budowlany.

Doświadczenie jakie zdobyliśmy podczas zrealizowanych inwestycji, zgłaszane zapotrzebowania przez klientów oraz nasz wewnętrzny rozrachunek sprawił, że postanowiliśmy pójść o krok dalej i wyjść naprzeciw potrzebom, których do tej pory nie mogliśmy zaspokoić, czyli kruszeniu i sianiu mniejszych ilości materiału. I tu pojawia się nasz ostatni nabytek – kruszarka Mc Closkey J40v2. Ale od początku…

Trochę historii… Dlaczego zestawy mobilne?

Kruszarnia SIMNAT Poznań zajmuje się przyjęciem i utylizacją gruzu budowlanego, jak i innych materiałów, których dokładny spis znajdziecie poniżej artykułu. Zespoły krusząco-przesiewające stacjonujące w Poznaniu zajmują się recyklingiem powierzonych nam przez dostawców materiałów. jak i tych wytworzonych przez nas wewnętrznie, bo jak wiecie prowadzimy również prace rozbiórkowo-wyburzeniowe. Materiał poddawany jest segregacji, wstępnemu oczyszczaniu, kruszeniu i przesiewaniu na odpowiednie frakcje. W ten sposób uzyskujemy końcowy produkt jakim jest tłuczeń recyklingowy, który wraca do cyklu sprzedażowego jako materiał na podbudowy dróg, placów czy parkingów. Wykorzystywany jest jako stabilizacja i materiał zagęszczający. Duży popyt na tłuczeń zgłaszany przez inwestorów i stale rosnąca sprzedaż skłoniły nas do wprowadzenia nowych rozwiązań dla placów budów i terenów rozbiórkowych.  Ograniczając koszty związane z transportem odpadów budowlanych, które i tak po procesach przetwarzania wielokrotnie wracają do wytwórcy, wprowadziliśmy mobilne zespoły krusząco-przesiewające. Powstały po wyburzeniu czy rozbiórce gruz jest bezpośrednio kruszony i siany na placu inwestora, który może go ponownie użyć ograniczając czas i koszty związane z inwestycją lub sprzedać. Nie bez znaczenia jest aspekt ekologiczny tego procesu. Ograniczając ilość transportów między placem budowy, a miejscem przyjęcia odpadów bądź sprzedaży kruszywa, wpływamy na zmniejszenie śladu węglowego przedostającego się do atmosfery. W dobie rosnącego zagrożenia procesami urbanizacji jest to temat nie do pominięcia. Wytyczne norm ,,Zielonego Ładu” określają jednoznacznie strategie Unii Europejskiej na najbliższe dziesięciolecia, nakładając obowiązki dla przedsiębiorców stopniowego i skutecznego wprowadzania nowoczesnych technologii ograniczających negatywny wpływ na środowisko.

Krocząc wytyczoną ścieżką stworzyliśmy dwie linie kruszące w odpowiedzi na małe i duże potrzeby klientów.  

SIMNAT POWER I – mobilny zespół krusząco-przesiewający

Linia przeznaczona dla mniejszych inwestycji przy kruszeniu i przesiewaniu od 500 ton.

W skład zespołu wchodzą:

 • Kruszarka McCloskey J40v2
 • Przesiewacz Finley 393C
 • Koparka Volvo EC220
 • Ładowarka czołowa Komatsu WA-480
 • Koparka Liebherr R924 +nożyce +chwytak
 • Młot wyburzeniowy 2 tonowy
 • Pogotowie techniczne Autosan

SIMNAT POWER II – mobilny zespół krusząco–przesiewający

Linia przeznaczona dla dużych inwestycji przy kruszeniu i przesiewaniu powyżej 3000 ton.

W skład zespołu wchodzą:

 • Kruszarka Terex Pegson 1100×650
 • Przesiewacz PowerScreen Chieftein
 • Koparka Liebherr R924
 • Ładowarka czołowa Komatsu WA270-3
 • Pogotowie techniczne Autosan

Przedstawione powyżej zespoły są gotowym rozwiązaniem dla procesów kruszenia i przesiewania. Indywidualne podejście do klienta pozwala nam modyfikować składy tak by odpowiadały wymaganiom danej inwestycji. Doświadczona kadra służy pomocą i doradztwem. Zakres kruszonych i przesiewanych materiałów obejmuje obsługiwane przez nas kody BDO, jak również wszelkie typy materiałów wchodzące w zakres techniczny obsługi urządzeń. 

Obsługiwane KODY BDO

10 13 14, 10 13 80, 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07, 17 01 81, 17 05 04, 17 05 08,

19 12 09

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

662 878 878                                                     http://www.simnat.pl

biuro@simnat.pl