Nowy rządzi w mieście – Kruszywo zasypowe SIMEX

O kruszywie zasypowym pisaliśmy już w jednym z poprzednich artykułów, omawialiśmy wtedy głębiej temat wykorzystywania piasku do zasypywania fundamentów, wykopów jak i różnych innych zastosowań tego materiału.              

Dziś chcielibyśmy przybliżyć czytelnikom nasz flagowy produkt w kategorii kruszywa zasypowego, a jest nim SIMEX 0-31,5 mm.

Codzienna współpraca z klientami branży budowlanej skłoniła nas do skupienia się na problemach z jakimi borykają się na co dzień. Zaszeregowanie ich zajęło by nam sporo stronic, więc dziś chcielibyśmy zająć się tylko kilkoma z nich, na które odpowiedzią jest właśnie SIMEX.

Słaba jakość podłoża warunkuje potrzebę jego zastąpienia w przypadku, gdy teren, na którym planujemy budowę uzyska taką opinię po przeprowadzanych badaniach geologicznych. Warto wtedy zainwestować w piasek zasypowy, który cechuje się doskonałymi parametrami zagęszczenia. I tu naprzeciw problemowi wychodzi SIMEX. Kruszywo te posiada bardzo dobre współczynniki zagęszczenia co prowadzi do uzyskania stabilnego podłoża, na którym ze spokojem możemy zacząć budowę.

Ciężkie warunki pogodowe zatrzymały już niejedną budowę. Opady deszczu lub utrzymująca się wilgoć w podłożu spowalniają lub całkowicie uniemożliwiają prowadzenie prac budowlanych. W połączeniu ze słabej jakości piaskiem mamy gotową katastrofę w postaci grząskiej mazi, a nie materiału stabilizacyjnego. SIMEX jest materiałem dobrze przepuszczającym wodę, a praca w wysokiej wilgotności podłoża nie stanowi dla niego żadnego problemu. Dzięki tym cechom prace w niesprzyjających warunkach atmosferycznych nawet w niskich temperaturach mogą nieprzerwanie trwać oszczędzając inwestorowi koszty postoju. 

Piaski specjalnego przeznaczenia służą jako materiał warstwy ochronnej przy zasypywaniu wszelkiego typu kanalizacji kablowej jak światłowód, kable energetyczne jak również do kanalizacji wodnej i ściekowej. Tego typu inwestycje wymagają wypełnienia o szczególnych parametrach. Kruszywo nie powinno wpływać negatywnie na materiał, z którego tworzymy instalację uszkadzając go mechanicznie. Piasek powinien mieć sypką konsystencję, być drobno lub średnio ziarnisty, mieścić się we frakcji 0-31,5 mm. Nie może zawierać ostrych skalistych drobin, grud czy kamieni. Receptura SIMEXU stworzona została właśnie by zapewnić powyższe parametry i jednocześnie zapewnić kruszywo konkurencyjne cenowo. Proces przesiewania w przesiewaczu bębnowym Kiverco KL620 Trommel pozwala usunąć niebezpieczne, ostre cząstki zawarte w piasku oraz zanieczyszczenia.

Jako że Kruszarnia Simnat Poznań jest producentem Simexu, daje nam to możliwość stałego nadzoru nad jakością oferowanego produktu jak i oferowania atrakcyjnej ceny dla klienta.

Potrębujesz więcej informacji?                                   

Doradztwa?

Zapraszamy do kontaktu!

662 978 978

Link do oferty

Piasek SIMEX 0-31,5 mm